Masz pytanie?

Zajęcia

Viasport » Activ » Fitness » Zajęcia

 • Aerobik sportowy dla dzieci

  Jest to dyscyplina wywodząca się z tradycyjnego aerobiku, w którym do muzyki wykonywane są złożone ruchy o wysokiej intensywności i elementy o różnym stopniu trudności. Są to zajęcia dla dzieci niezależnie od ich stopnia zaawansowania, ponieważ pomagają rozwinąć koordynację ruchową oraz podnieść sprawność fizyczną. Dzięki połączeniu fitnessu, tańca i akrobatyki są bardzo dobrym sposobem na wyćwiczenie zgrabnej i gibkiej sylwetki. Zajęcia z dużą dawką muzyki, energii, choreografii i dobrej zabawy.

   

 • BACHATA LADY STYLE

   

  Jedyne takie zajęcia w Jaworznie i okolicy, dedykowane kobietom, które chcą się nauczyć kontroli nad własnym ciałem, udoskonalić swój ruch, zyskać seksapil, a także spalić kalorie przy prawdziwie karaibskim tańcu, jakim jest bachata. Ten obecnie najbardziej rozwojowy nurt taneczny świata ma swoje korzenie na Dominikanie, a także w Hiszpanii. Tańczony obecnie jest na całym globie i uchodzi za bardzo uwodzicielski ale i wesoły i energiczny. Na Bachata Lady Style tworzona jest krótka, kobieca choreografia, poprzedzona ćwiczeniami izolacyjnymi ciała, które pomagają koordynować piękny ruch. Idealne dla Pań, które chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z tańczeniem, a także dla tych, które są już zaprawione w bojach. Przyjdź i zobacz, na punkcie czego oszalał cały świat. Tylko uwaga, bachata uzależnia!

 • BRAZYLIJSKIE POŚLADKI

  Zajęcia wzmacniające, skupiające się na dolnych partiach mięśniowych takich jak: nogi, brzuch oraz pośladki mające na celu wyrzeźbienie tych części ciała. W tym treningu skupisz się na ćwiczeniu miejsc, które mają tendencję do gromadzenia tkanki tłuszczowej. Z uporem ćwiczysz więc brzuch, pośladki i uda. To lekcja o średniej lub wysokiej intensywności z dużą liczbą powtórzeń danego ćwiczenia, Ponadto wzmacniają mięśnie całego ciała i przyśpieszają spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu skóra staje się bardziej sprężysta i elastyczna. Jest to również dobra metoda na walkę z cellulitem.

 • Bungee Fitness

  Bungee Fitness to intensywny trening połączony ze świetną zabawą. Polega na wykonywaniu sekwencji ćwiczeń przy pomocy elastycznej liny bungee. Podczas treningu pracują wszystkie partie ciała, a w szczególności gorset miesniowy stabilizujacy kręgosłup. Jakie są jego zalety? Pomaga spalać tkankę tłuszczową, zwiększa wytrzymałość fizyczną, poprawia kondycję mięśni przykręgosłupowych, zapewnia swobodę ruchu zwiększa zdolność poruszania się w stawach i mięśniach, przeciwdziała cellulitowi, korzystnie wpływa na prace serca i układu krążenia. Dla osób borykających się z wagą to wspaniałe odciążenie dla stawów - zapewnia poczucie lekkości. Spodenki dołączone do zestawu pomagają spalić tkankę tłuszczową w okolicy ud, brzucha i pośladków. W trakcie treningu Twoje ciało wykonuje ruchy 360 stopni: do przodu, tyłu, w górę i w dół, oraz na skos.

  I co najważniejsze: Bungee Fitness w Via Sport Activ uwalnia hormony szczęścia: serotonie, endorfiny, dopaminę!

 • Cross Functional Training/Boks

  Cross Functional Training / Boks - to intensywne zajęcia sprawnościowo-wytrzymałościowe z podstawami boksu, które odbywać się będą w nowej sali treningowej Via Sport Activ. Nowa sala oraz koncept treningów powstały specjalnie dla ludzi poszukujących odskoczni od codzienności i mocnych wrażeń. Salę nr 4 wyposażyliśmy więc w: worki bokserskie, oponę z młotami 8 kg I 12 kg, szelki bungee run, 15-metrowy battle rope, piłki lekarskie, drążki prosty i łamany, grip ball, linę do wspinaczki, rip-trainery, drabinka reflektowa, drabinka do treningów Bahara, kółka gimnastyczne, kettleballe, obciążenie typu Bumper HES 200 kg + sztanga, a wkrótce pojawią się też maty typu puzzle o gr. 4 cm.

  Zajęcia startują już od początku czerwca i będą odbywać się cztery razy w tygodniu!

  Jesteście gotowi? Zapraszamy!

 • Express Spalanie

  To zajęcia skierowane zarówno dla Pań i Panów. Duża intensywność i interwałowa praca nad poprawą sylwetki i kondycji - to ich znaki rozpoznawcze. Podczas zajęć dla urozmaicenia ćwiczeń, wykorzystywane będą piłki, sztangi oraz stepy. Jeśli nie przepadasz za układami choreograficznymi to te zajęcia są właśnie dla Ciebie!

 • FITBALL

  Zajęcia o niskiej intensywności należące do form wzmacniających z wykorzystaniem dużej piłki o średnicy 55 – 75 cm. Ćwiczenia na piłce poprawiają zdolność utrzymywania równowagi oraz balansu, poza tym wzmacniają mięśnie odpowiedzialne za stabilizację kręgosłupa. Uprawianie fitnessu w takiej formie usprawnia ogólną motorykę ciała. Ze względu na niwelowanie bólu oraz zmniejszanie napięcia mięśniowego zajęcia mają również charakter rehabilitacyjny.

 • Indoor Cycling

  Zajęcia grupowe, jazda na rowerze, ulubiona muzyka? To wszystko właśnie oferują zajęcia indoor cyclingu. Potężna dawka energii i motywacji, mnóstwo spalonych kalorii i uwolnionych endorfin zapewnią wspaniałe samopoczucie na wiele godzin po zajęciach. Twoim celem jest poprawa kondycji? Wzmocnienie ciała? A może redukcja tkanki tłuszczowej? Dzięki możliwości pracy na różnych zakresach tempa, tętna i zróżnicowanemu obciążeniu jesteś w stanie poprawić każdy z tych elementów. Ogromną zaletą tych zajęć jest również to, że może na nie przyjść każdy, niezależnie od stopnia wytrenowania, ponieważ w każdej chwili intensywność możesz dostosować do swoich możliwości, a nieustannie płynące dźwięki energetycznej muzyki wraz z motywującym trenerem, pozwolą Ci przekraczać granice Twoich możliwości i osiągnąć zamierzone cele. Serdecznie zapraszamy.

 • JUMPING FROG

  Jumping Frog to trening na trampolinie wzmacniający mięśnie, zmuszając je do cyklicznych szybkich ruchów. Poprawia pracę układu sercowo-naczyniowego i poprawia wytrzymałość, ćwiczy równowagę i koordynację, jak i prowadzi do szybkiej utraty zbędnych kilogramów. Dzięki miękkiemu podłożu amartuzuje ruch bez zbędnego nadwyrężania stawów. 

 • JUMPING FROG EXTREME

  Co może być jeszcze bardziej wyczerpujące niż zajęcia Jumping Frog? Jumping Frog Extreme! W trakcie zajęć Jumping Frog Extreme czeka Was nie tylko intensywny trening kondycyjny, ale także siłowy. Dzięki użyciu akcesoriów fitness takich, jak ekspandery, hantle i sztangi jesteśmy w stanie w skutecznie ukształtować swoja sylwetkę. Poddawane drganiom niestabilne podłoże nawet przy niewielkich obciążeniach angażuje w 100% nie tylko pojedyncze partie mięśni, ale ich całe grupy. Jumping Frog Extreme to kompletny trening – KONDYCJA, SIŁA, RZEŻBA!

 • JUMPING FROG GOLD

  Jumping Frog Gold to mniej intensywny trening dla osób starszych lub o słabszej kondycji. Zajęcia prowadzone są w wolniejszym tempie i mają na celu m.in przywrócenie energii życiowej, dotlenienie i odżywienie tkanek oraz narządów, zmniejszenie wytwarzania insuliny, zwiększenie odporności, obniżenie cholesterolu i ciśnienia krwi, wzmocnienie układu kostnego stawów, poprawę pracy układu krążenia, spalanie tkanki tłuszczowej, walkę z nadwagą oraz przeciwdziałanie zaburzeniom równowagi. 

 • JUMPING FROG KIDS

  Zapraszamy dzieciaki i młodzież w wieku szkolnym na zajęcia JUMPING FROG KIDS. To ogromna dawka doskonałej zabawy! Zajęcia dla dzieci na trampolinach odbywają się pod opieką profesjonalnego instruktora w rytmie piosenek dziecięcych. Razem będziemy skakać, by rozwijać kondycję naszych podopiecznych i pracować nad wzmocnieniem mięśni, dzięki którym utrzymają równowagę, poprawią koordynację ruchową i wydolność. Jumping Frog Kids w Via Sport Activ to nie tylko wspaniała zabawa, ale świetny trening kardio!

   

 • Joga

  Joga to nie tylko ćwiczenia, to filozofia życia. Jeśli spróbujesz raz, jest duża szansa, że zarazisz się nią do końca życia. Fundament Jogi stanowią asany, czyli pozycje ciała, a jej istotą jest UWAŻNE wchodzenie w daną pozycję i trwanie  w niej przez określony czas. Zmiana pozycji odbywa się płynnie w określonym tempie i z uwzględnieniem prawidłowego oddechu. Zastosowanie dodatkowych rekwizytów podczas ćwiczeń jak taśmy, koce, wałki ułatwia poprawne wchodzenie w poszczególne pozycje nawet osobom, które z jogą nie miały nigdy wcześniej do czynienia. To sprawia, że również początkujący mogą korzystać z dobroczynnego działania asan. Praktyka jogi sprawia, że poprawia się nasza równowaga, ruchy stają się płynne i harmonijne, a ciało nabiera siły, sprężystości i staje się bardziej elastyczne. 

 • Kettlebells

  Kettlebells z wyglądu przypomina armatnią kulę z doczepionym uchwytem. Ćwiczenia z odważnikami mają charakter kompleksowy-w jednym ruchu angażują do pracy kilka partii mięśniowych dzięki czemu szybko spalają tkankę tłuszczową.

  Z dużą skutecznością treningi z wykorzystaniem Kettlebells atakują mięśnie nóg i pośladków dając tym samym smukłą i wysportowaną sylwetkę. Z Kettlebells zbudujesz siłę i wytrzymałość wszystkich mięśni. Poprawi się Twoja kondycja i wydolność sercowo -naczyniowa.Trening z odważnikami świetnie wpłynie na poprawę Twojej gibkości i koordynacji ruchowej.

 • MERENGUE CARDIO

  MERENGUE CARDIO – taniec, którego kroki podstawowe są chyba najłatwiejsze na świecie, a jednocześnie tempo najszybsze z możliwych, co pozwala na spalenie maksymalnej ilości kalorii. Przez pierwszą połowę zajęć uczymy się sposobu poruszania się w poszczególnych figurach, a w drugiej tańczymy krótką choreografię, i wspalniale się bawimy. Jeśli trenowałaś zumbę, ale odczuwałaś niedosyt, to tutaj na pewno znajdziesz to, czego szukasz! Obowiązkowo zabierz ze sobą butelkę wody! 

 • PUMP & TONE

  To trening wytrzymałościowo-silowy z użyciem sztangi o zróżnicowanym ciężarze w zależności od wzmacnianej grupy mięśniowej i indywidualnych możliwości ćwiczącego, w rytmie puszczanej muzyki. Głównym i najistotniejszym celem treningu jest kształtowanie wytrzymałości mięśniowej. 

 • Pilates

  To zajęcia mające na celu zwiększenie świadomości własnego ciała. Pracujemy nad wzmocnieniem mięśni głębokich brzucha, tułowia i miednicy, co ma wpływ na wyrobienie nawyku utrzymania prawidłowej sylwetki. Regularna praktyka Pilates daje niezwykle szybkie i trwałe efekty. Ciało jest smuklejsze, mięśnie wzmocnione i uelastycznione, co przyczynia się także do zmniejszenia ryzyka występowania kontuzji, poziom stresu ulega znacznemu obniżeniu.

 • PŁASKI BRZUCH, JĘDRNE POŚLADKI

  PŁASKI BRZUCH, JĘDRNE POŚLADKI to trening skoncentrowany na modelowaniu mięśni pośladków i brzucha. Ćwiczenia dostosowane do każdego stopnia zaawansowania uczestników zajęć. Po dynamicznej rozgrzewce, przechodzimy do ćwiczeń spalających nadmiar tkanki tłuszczowej by następnie przejść do etapu wzmacniania i modelowania brzucha i pośladków. Przeplatana forma zajęć - statyka z dynamiką powoduje, że nawet najbardziej wymagający uczestnik zajęć znajdzie coś dla siebie a osoby początkujące mają szansę nauczyć się nowych wzorców ruchowych i prawidłowej techniki.

 • SALSA LADY STYLE

  SALSA LADY STYLE (poziom od 0) – to kompletna nowość w Via Sport Activ! Panie pokochały dominikańskie klimaty, więc czas na kubańskie rytmy o niedużym stopniu trudności pomagające wydobyć kobiecość i zdobyć pewność siebie. Prosty rytm i kroki pozwalają na dobrą zabawę, uwolnienie endorfin i spalenie kalorii. Zalecamy lekkie obuwie (nie treningowe z grubą podeszwą) pozwalające na wykonywanie obrotów i rotacji oraz swobodny, lecz kobiecy ubiór. 

   

 • STEP Choreografia

  Step choreografia - to forma zajęć polega na stopniowym poznawaniu kolejnych elementów układu choreograficznego tak, by pod koniec ćwiczeń wykonać go w całości. Ten intensywny trening ma przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, poprawić koordynację ruchową i pamięć oraz zapewnić dużą dawkę radości. Bardzo ważną rolę odgrywa prawidłowe wchodzenie i schodzenie ze stepu, ponieważ zapewnia to bezpieczeństwo wykonywanych ćwiczeń i pozwala uniknąć obciążania stawów. Te zajęcia pozwalają rozładować energię całego dnia i skupić sie na byciu "tu i teraz" Dlatego warto spróbować i sprawdzić czy taka forma aktywności odpowiada naszym upodobaniom i predyspozycjom. Ważne, aby wcześniej zwrócić szczególną uwagę na nasze stawy kolanowe. Jeśli na co dzień nie odczuwamy bólu w stawach, nie ma przeciwwskazania do uczestnictwa w tego rodzaju zajęciach.

Strony:

Zapraszamy do zapoznania się z opisem zajęć dostępnych w Via Sport Activ

 • Dodaj link do:
 • facebook.com